“Етър-2” с три гола и три греди срещу “Ювентус”

Публикувано на пн, 1 апр. 2024
93 четения

Класическа победа с 3:0 изковаха младите етърци от “Етър-2” срещу “Ювентус” (Малчика). Още три пъти топката среща и гредите на противниковата врата, а и вратарят на гостите спаси немалко положения. Съперникът, който есента бе последен, тази пролет направи селекция и е във възход, като бе записал 3 победи от 4-те си мача.
Двата отбора направиха здрава битка. Още в 10-ата минута стражът на гостите спаси удар на Йоан Маринов, който бе изведен от Александър Краев. После улови и шут на Атанас Атанасов. “Етър” поведе в 32-та минута, когато Александър Иванов получи топката от Краев и с чудесен удар опъна мрежата – 1:0. Още по-красив бе вторият гол, дошъл минута преди почивката след технична тройна комбинация – Йоан Маринов пусна на Краев, който центрира и пак Александър Иванов се разписа за 2:0.
Гостите опитаха промяна през втората част, но отново положенията бяха пред тяхната врата. Стражът им спаси три чисти положения, в които Йоан Маринов, Александър Иванов и Радостиан Димитров излизаха сами срещу него. Последваха пък три удара в гредите. В 76-ата минута капитанът Георги Иванов открадна топката, напредна и стреля остро в десния стълб. Малко след това след центриране отдясно Боян Вълчев нацели напречната греда, а в 81-та минута отново десният стълб спря удар на етърци.
Класиката оформи Йоан Маринов в 85-ата минута с диагонален удар, след като бе изведен отляво. “Етър-2” е шести с 32 точки, а в следващия кръг гостува в Севлиево.
“Етър-2”: Димитър Пантев, Благовест Ангелов, Боян Вълчев, Росен Върбишки, Светломир Събев, Георги Иванов, Атанас Атанасов (65 Радостиан Димитров), Александър Краев, Александър Иванов (77 Костадин Белалиев), Калоян Ненчев (65 Димитър Колев), Йоан Маринов.