“Етър-2” не остави шансове на “Павликени”

Публикувано на пн, 15 апр. 2024
69 четения

Категорична победа с 4:0 взе дублиращият тим на “Етър” срещу “Павликени”. Младите “боляри” атакуваха през целия мач и отбелязаха по два гола през двете полувремена, докато гостите разчитаха на контри. В павликенския тим има опитни играчи като Ерик Почански, Йордан Петев, Стефан Гинчев и вратаря Иван Георгиев, но треньорът Димо Атанасов дава шанс и на много млади футболисти.
Още в 20-ата минута “Павликени” остана с човек по-малко, след като Ахмед Мурад настъпи по главата падналия Денис Мартинов и реферът му показа директен червен картон, с който наставникът на гостите не бе съгласен. Положенията за “виолетовите” зачестиха, но вратарят Иван Георгиев първо извади удар на Димитър Колев, а после спаси с крак и на излезлия сам срещу него Йоан Маринов.
В 35-ата минута Калоян Ненчев вкара красив гол, като два пъти смени посоката и стреля, а топката от гредата влезе в мрежата – 1:0. “Павликени” отговори с удар на Стефан Гинчев, уловен от Димитър Пантев. Минута преди почивката Денис Мартинов тръгна от центъра, премина цялата защита и сам срещу вратаря удвои резултата.
Пак Мартинов направи рейд отляво в 60-ата минута и намери Ненчев, който обаче нацели гредата. Избитата топка бе вкарана от дистанция от Александър Краев в самия ъгъл за 3:0. В 69-ата минута Георги Иванов също направи самостоятелен пробив и стреля в близкия ъгъл – 4:0. До края етърци можеха още няколко пъти да се разпишат, а при контрите на “Павликени” удари на Почански и Емил Цончев бяха спасени от резервния млад вратар Петко Тончев.
Любопитен бе моментът след края на мача, когато Георги Георгиев, познат на всички като Гошо Бръснаря, обяви своя избор за Играч на мача и подари виолетов люляк на капитана на “болярите” Георги Иванов, като му пожела да заиграе в първия отбор с думите “Дано да съм жив, да те гледам в “Етър”!

“Етър-2”: Димитър Пантев (62 Петко Тончев), Благовест Ангелов (55 Никола Чукаров), Александър Краев, Георги Иванов, Денис Мартинов, Димитър Колев (55 Север Алиев), Росен Върбишки (69 Калоян Калчев), Светломир Събев, Александър Иванов, Калоян Ненчев, Йоан Маринов.

“Павликени”: Иван Георгиев, Ивайло Маринов (32 Виктор Енчев), Даниел Йорданов, Георги Христов, Йордан Петев, Ерик Почански, Ахмед Мурад, Денислав Трифонов (77 Алекс Веселинов), Емил Цончев, Стефан Гинчев (87 Мартин Георгиев), Дамян Серафимов.