“Етър-2” даде сериозен отпор на “Локомотив” (ГО), но загуби

Публикувано на пн, 30 окт. 2023
72 четения

Вторият отбор на “Етър” загуби с 1:4 от водача “Локомотив” (ГО) в зрелищен мач на стадион “Ивайло”. Крайният резултат обаче не отразява реално показаното – младите “боляри” дадоха сериозен отпор и до 62-та минута резултатът бе 1:1, но с два бързи гола гостите стигнаха до успеха, като в добавеното време вкараха и четвърти гол.
Локомотивци отправиха два далечни удара в началото чрез Кристиян Дечев и Георги Колев – първият до гредата, а вторият, уловен от Христо Иванов. В 20-ата минута реферът Георги Давидов отсъди дузпа за гостите, която Георги Колев превърна в 0:1. После “виолетовите” пренесоха играта напред и в 30-ата минута изпуснаха чист гол – Радостиан Димитов се откъсна съвсем сам срещу вратаря Венци Димитров, но стреля в тялото му. Нападателят обаче се реабилитира в 36-ата минута, когато пак напредна сам срещу стража, финтира го и прати топката в мрежата – 1:1. Преди това Кристиян Райчев от гостите направи рейд, завършил с диагонален удар до гредата.
Равенството се запази дълго на терена, като етърци по нищо не отстъпваха на по-класния тим на гостите. “Локомотив” реши мача с два бързи гола в средата на втората част. В 62-та минута Георги Колев стреля технично от пряк свободен удар в ъгъла за 1:2. Само след 4 минути последва удар в напречната греда и Николай Иванов с мощна добавка вкара трети гол за “черно-белите”.
Атанас Атанасов в 78-та минута с далечен силен удар принуди Венци Димитров да лови, а пред отсрещната врата опасен изстрел на Димитър Байдаков бе спасен от Христо Иванов. В добавеното време отново Байдаков центрира към Христо Марков, който с ефектен удар от въздуха оформи крайното 1:4.
В следващия кръг “Етър-2” гостува на “Дунав” (Лом), а горнооряховци по програма почиват.
“Етър-2”: Христо Иванов, Александър Краев, Росен Върбишки, Калоян Калчев, Георги Иванов, Атанас Атанасов, Светломир Събев, Север Алиев, Димитър Колев, Радостиан Димитров, Калоян Ненчев (Денис Мартинов, Йоан Маринов, Радослав Найденов, Никола Чукаров, Веселин Ангелов).
“Локомотив”: Венцислав Димитров, Кристиян Райчев, Александър Узунов, Красен Трифонов, Милен Савов, Тодор Бакърджиев, Кристиян Дечев, Даниел-Виктор Кънчев, Янислав Цачев, Георги Колев, Димитър Байдаков (Христо Марков, Николай Иванов, Кристиян Славчев, Димитър Костадинов, Али Ахмед).