Веселинов от “Етър 1924” игра като титуляр за националния тим до 21 г.

Публикувано на чт, 28 Мар. 2013
406 четения

Валентин Веселинов (вдясно) започна в титулярния състав на младежите.

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:2 от Сърбия в контролна футболна среща, играна в Ловеч. Като титуляр с националния екип игра 19-годишният полузащитник на “Етър 1924” Валентин Веселинов.
Сръбският отбор доминираше през по-голямата част от мача и създаде по-чисти голови положения. В 28-ата минута Александър Митрович от “Партизан” откри резултата с глава след центриране от корнер. В 42-ата минута при единоборство много тежко се контузи левият защитник Тодор Гочев, който е със съмнение за скъсани връзки на коляното.
Българите имаха инициативата в последните 15 минути на първото полувреме и в края на втората част, но не успяха да отбележат. Започналият като титуляр Валентин Веселинов след почивката бе сменен от Атанас Димитров. Играчът бе привлечен в “Етър 1924” през зимата, досега е играл със “Сливен” два сезона в “А” група, а после и в “Дунав” (Русе).
В 56-ата минута грешка на Ангел Грънчов позволи на Митрович да вкара втория си гол в мача. Нападателят открадна топката и реализира за крайното 0:2. Живко Петков изпусна най-добрата възможност за България в 66-ата минута, като нацели гредата.
България (21) – Сърбия (21) 0:2
Голмайстори: 0:1 Александър Митрович 28, 0:2 Александър Митрович 56
България: Димитър Евтимов (46-Георги Китанов), Ангел Грънчов (58-Мартин Василев), Антон Недялков, Тодор Гочев (42-Иван Горанов), Александър Колев (64-Емануил Манев), Ивайло Чочев, Валентин Веселинов (46-Атанас Димитров), Ерик Почански (67-Димитър Благов), Живко Петков, Мартин Райнов (77-Любослав Войнов), Асен Георгиев.