Великотърновските стрелци с 4 медала от турнира на ЦСКА

Публикувано на пт, 6 Ное. 2015
183 четения

Много добри резултати постигнаха състезателите от двата търновски клуба по спортна стрелба на републиканския турнир, организиран в столицата от ЦСКА, с който стартира новият сезон. Надпреварата бе и първа квалификация за участие на Европейското първенство в Гьор (Унгария), съобщи президентът на великотърновския клуб “АП спорт” – Александър Луканов. При мъжете на пистолет Николай Колев от “АП спорт” е първи. След 575 точки в квалификацията и второ място, последва стабилна стрелба във финалното състезание, което му донесе победата с аванс от 7 десети от точката пред Самуил Донков от ЦСКА.  При юношите Свилен Гергов от “АП спорт”  е единайсти. При жените на пистолет Яна Митева от “АП спорт” влезе с четвърти резултат във финала, където показа по-здрави нерви във финала и спечели златния медал, пред Мирослава Минчева (“Светкавица”) с преднина от 3,3 т. Маргарита Ойсолова и Росица Илова са съответно пета и седма след финала.
При жените на пушка Виктория Иванчева от “АП спорт” постигна изключително висок резултат от 417 т. , с което покри и квалификационния норматив за европейското първенство. Тя остана втора, със сребърен медал, изпреварена с две десети от точката от Даниела Тончева “Левски”. Добрин Буров от “Етър 100” е втори при мъжете с въздушна пушка, след Никола Мирчев “Левски”. Трети е Даниел Тонев от “АП спорт”, а Тихомир Петров от “Етър 100” остана пети.