Великотърновските баскетболисти почнаха със загуби

Публикувано на ср, 12 ян. 2022
112 четения

Две загуби претърпяха великотърновските отбори в първия за годината турнир от първенството на Българската баскетболна лига, дивизия “Център”, “Б” група. Първенството се поднови с двубои в Плевен.
Воденият от Ивайло Стоименов тим на “Ударникъ” падна от “Дрийм тийм” (Троян) с 67:85. Мачът бе решен още до почивката, като троянчани водеха с 33:48. След паузата великотърновските баскетболисти стигнаха до 14:17 и 20:20 в третата и четвъртата части. Елисей Карлев се отличи с 22 точки, Радостин Борисов с 18 т., Николай Василев с 16 т., а Ивайло Александров с десет борби за великотърновци.
“Гочита” (В. Търново) и “Мега жега” си спретнаха здрава битка, в която началото бе за символичните домакини, дръпнали с 21:12 точки за първите десет минути, но в следващите три четвъртини “жегата” наложи превес и след 19:20, 19:23 и 15:21, ликува с минималното 74:76. Играещият треньор на великотърновци Евгени Иванов завърши с 22 борби и 21 точки, 24 точки реализира Кирил Шишков, 12 т. добави Симеон Стойчев, Преслав Пенев завърши с 11 т.