“Б” областни футболни групи: “Владислав” (Джулюница) излезе начело

Публикувано на пт, 7 апр. 2017
160 четения

Тимът от Джулюница оглави класирането в Южната група след първия пролетен кръг, като разби с 8:0 като гост “Вихър” (Добри дял). 4 гола наниза Бисер Блажев, два – Иван Гинов, а по един добавиха Иван Сапунджиев и резервният вратар Ивайло Иванов от дузпа.
Дербито обаче беше в Драганово, където “Янтра” и “Първомайци” завършиха 2:2 и продължават да са без загуба. Георги Бижев намери Ивайло Недялков и той вкара за 0:1, а Иван Ангелов удвои за гостите. Все пак Мартин Христов намали, а веднага след почивката Пламен Станчев бе точен за 2:2.
“Росица” би с 2:1 “Спортист” (Козаревец) с голове на Радостин Иванов и Николай Куцаров, а за гостите – на Галин Живков. Минимално 1:0 взе “Юнак” (Мерданя) над “Победа” (Кесарево).
“Долна Оряховица” пък разби в Лясковец с 4:1 “Рудановски” (Константин) с попадения на Живко Живков, Мирослав Гавазов, Йордан Петров, а за гостите точен бе Али Алиев.
В Северната група водачът “Удар” (Бяла черква) нямаше проблеми и би с 2:0 като гост “Морава”. И двата гола наниза Станислав Джамбов в 30-ата и 78-ата минути. Оспорвано бе павликенското дерби “Спортист” (Върбовка) – “Светкавица” (Михалци). Домакините поведоха с гол на Николай Атанасов, но опитните гости начело с Петър Рачев обърнаха мача. Негов удар в гредата доведе до добавка на Галин Кирчев, а самият Рачев се разписа за крайното 1:2.
“Вихър” (Раданово) разби като гост с 3:0 “Атлетик” (Свищов). Иван Иванов откри, но после домакините нацелиха две греди. Любомир Василев удвои, а Цветелин Ганчев направи победата класическа.
“Недан” излъга “Бенковски” (Б. Сливово) с 4:3, а “Овча могила” би с 3:1 “Устрем” (Масларево). Атанас Кръстев откри, но Радослав Георгиев изравни с удар от 30 метра. Чак в 85-ата минута Мирослав Георгиев от воле вкара за 2:1, гостите се хвърлиха напред и удариха греда, но Димитър Цонев им вкара после трети гол.
Шоуто бе в Ореш, където гостите от “Бъдеще” (Бутово) дойдоха с десет души и местният “Стрела” ги разгроми с 12:1. 4 гола вкара Йордан Манев, три – Светлин Колипатков, два – Петър Иванов, а по един – Иван Иванов, Росен Петров и Георги Пенев, докато за гостите точен бе Калин Петков.