“Ботев” (Дебелец) само с реми, Михалци громи с 6:0

Публикувано на вт, 26 Мар. 2013
187 четения

Водачът в южната група “Ботев” (Дебелец) изненадващо завърши реми в двубоя с “Левски” (Лясковец). Срещата се игра в Килифарево поради наказание на дебелчани. Още в 8-ата минута Тодор Шиков изведе напред символичните домакини, но в 64-ата минута съперникът изравни с гол на Иван Евтимов. Въпреки ремито “Ботев” засега устоява първото си място пред “Ресен-2012”, който записа 3:0 срещу “Левски” (Стражица).
“Владислав” (Джулюница) загуби у дома от “Първомайци” с 0:1. Единствения гол в срещата отбеляза бившият нападател на горнооряховския “Локомотив” Тодор Господинов в 72-ата минута.
По една точка си разделиха “Янтра” (Драганово) и “Чумерна” (Елена), които също преследват челните места в класирането. Първи откриха гостите с попадение на Пламен Панайотов в средата на първата част. В 70-ата минута Светлин Стоянов изравни и резултатът 1:1 не се промени до края.
Класическа победа с 3:0 взе съставът на “Спортист” (Козаревец) срещу “Ботев” (Златарица). В герой на мача се превърна Адриян Иванов, който само за едно полувреме наниза хеттрик. Иванов започна серията си в 54-ата минута, малко след това удвои, а 5 минути преди края оформи крайното 3:0.
В северната група лидерът “Светкавица” (Михалци) нямаше никакви проблеми срещу “Земеделец-Елит” (Козловец) и го удари с 6:0. При това пет от головете паднаха още до почивката, а три от тях бяха дело на Петър Рачев. В 9-ата минута Евгени Христов откри, а от 11-ата до 44-ата минути Рачев заформи хеттрик. Между неговите голове един успя да добави и Станислав Костадинов. След почивката темпото спадна и дойде само още едно попадение – на Стойне Цветанов в 70-ата минута.
Вторият в класирането “Недан” също би, но само с 2:0 “Вихър” (Раданово). И двата гола вкара Росен Петков още в средата на първото полувреме. “Бенковски” (Б. Сливово) и “Атлетик” завършиха 1:1 в свищовското дерби. Марио Петров откри в 14-ата минута, Георги Ганев изравни в 33-ата.
В Полски Тръмбеш бе дербито между “Янтра” и “Лозен” (Сухиндол). Красимир Стамов рано откри резултата за домакините, а в 53-ата минута Калоян Илиев удвои. Гостите обаче не се предадоха и чрез своя голмайстор Радослав Отчев върнаха интригата в 76-ата минута. Шест минути преди края обаче Тихомир Антонов реши всичко – 3:1.