“Ботев” (Дебелец) би с 2:0 в дербито

Публикувано на пн, 13 май 2013
200 четения

Победа с 2:0 спечели “Ботев” (Дебелец) срещу “Янтра” (Драганово) в дербито на поредния кръг на южната “А” областна група. Така дебелчани остават в играта за първото място в крайното класиране.
Срещата в Дебелец започна с двуостри атаки, като Светослав Караиванов от гостите пропусна първата голова възможност. В 16-ата минута Димитър Нешев напредна по фланга и с прехвърлящ удар по диагонала изненада Йордан Василев – 1:0. До края на полувремето гостите държаха почти изцяло топката под контрол, но отбраната на домакините удържа натиска.
Димитър Нешев от фаул за малко не вкара втори гол, но Василев успя да извади топката изпод сглобката. Светослав Станчев пък остана сам срещу вратаря на “Янтра”, но си поведе дълго и Василев пръв стигна до топката. През втората част гостите продължиха да натискат, но Антон Антонов в 62-ата минута овладя кълбото пред наказателното им поле и би в долния ъгъл – 2:0.
Последната възможност за тима от Драганово да се върне в мача бе пет минути преди края, когато Караиванов от два метра стреля с глава над вратата. При ответна контра пък Йордан Василев хвана удар на останалия очи в очи с него Георги Георгиев. Така домакините взеха чиста победа с 2:0.