“Болярки” загубиха нелепо от “Спортика”, изпуснаха и дузпа

Публикувано на вт, 3 Ное. 2015
403 четения

Футболистките на “Болярки” допуснаха незаслужена загуба с 1:2 от опитния отбор на “Спортика” (Благоевград) в мач от поредния кръг на първенството на “А” група при жените. На отлично подготвения терен в Ресен възпитаничките на треньора Валентин Витанов започнаха мача напористо и с бързи пробиви по фланговете.
Още при първата си атака обаче благоевградчанки стигнаха до корнер, при който преквалифицираната във вратарка Радостина Рашева не успя да хване топката и в настъпилото меле Илияна Бъндева вкара за 0:1.
“Болярки” реагираха веднага и Тодорка Тодорова и Мирела Моева отправиха по един далечен удар, при който топката мина близо до вратата на гостенките. В 22-ата минута отбраната на гостенките сгреши при изнасянето на топката, Теодора Йорданова напредна и с прехвърлящ удар изравни – 1:1.
Обратът можеше да стане пълен в 38-ата минута – Тодорка Тодорова изведе Лора Петрова, която поднесе топката на Полина Таймо, заменила принудително Велизара Владимирова, но тя се забави и бе блокирана.
След почивката за “Спортика” влезе в игра най-добрата българска футболистка Лиляна Костова, която внесе ред в играта на своите. В 53-ата минута пропуск за благоевградчанки направи Михаела Минчева, като не стреля добре от чиста позиция. Големият шанс за “Болярки” бе в 67-ата минута, когато Лора Петрова проби и бе фаулирана в наказателното поле на гостенките. Даяна Георгиева изпълни отсъдената от рефера Стоян Денев дузпа, но вратарката на благоевградчанки изби топката в корнер. Пропускът разконцентрира за кратко великотърновки, в които пролича и умора от играните в събота мачове за първенство до 15 години от няколко момичета. Така се стигна до 76-ата минута, когато Лиляна Костова напредна в наказателното поле на “Болярки” и с диагонален удар донесе победата  за “Спортика” – 1:2.
“Болярки”: Рашева, Андреева, Иванова, Драганова, Тодорова, Йорданова, Заструг, Петрова (85 Радкова), Владимирова (30 Таймо), Георгиева, Моева (85 Новакова).