“Болярки” удариха с 6:0 ФК “Бургас”

Публикувано на ср, 15 мар. 2017
189 четения

С категорична победа стартираха в пролетния полусезон футболистките на “Болярки”, които писаха “шестица” на свой пряк конкурент в класирането – ФК “Бургас”. Възпитаничките на Валентин Витанов са четвърти в таблицата на “А” група при жените, като преди мача имаха 2 т. аванс пред бургазлийки. Това бе и седмата победа от 11 мача на великотърновки за сезона.
Началото на мача, играл се на стадион “Ивайло”, бе голово – още във 2-ата минута Лора Петрова се откъсна и с удар в десния ъгъл откри за 1:0. Малко след това вратарката Радостина Калчева спаси хубав удар на гостенките, а в 12-ата минута пак Лора Петрова завърши атака на своя тим – 2:0. До почивката се запомни един чист пропуск на Мирела Моева.
В началото на втората част домакините намалиха темпото и бургазлийки направиха две опасни контри. Моника Михалева първо излезе сама, но стреля в аут, а отново тя шутира, но вратарката Калчева спаси удара ѝ.
В 60-ата минута с удар от петнайсетина метра Мирела Моева покачи на 3:0 и интригата свърши. Десет минути по-късно Лора Петрова след чудесен финт стигна до хеттрик. Отново тя в 81-ата минута изведе рожденичката Звезделина Георгиева, която напредна и с удар покрай вратарката вдигна на 5:0, а шестия гол отбеляза Теодора Йорданова в 87-ата минута. След мача “Болярки” посветиха победата на Звезделина за нейния рожден ден.
“Болярки”: Радостина Калчева, Милена Андреева, Габриела Иванова, Недрет Заструг, Венка Драганова, Теодора Йорданова, Велизара Владимирова, Даяна Георгиева, Звезделина Георгиева, Лора Петрова, Мирела Моева (Румяна Новакова, Габриела Б. Иванова, Ивона Йорданова).