“Болярки” станаха първият отбор, взел точки от НСА

Публикувано на пт, 27 май 2016
219 четения

ЖФК “Болярки” стана първият отбор, успял да вземе точки от 12-кратния шампион на страната НСА. Столичанки до момента имаха 16 победи от 16 мача с голова разлика 118:5.
Мачът на стадион “Ивайло”, чийто терен бе в отлично състояние въпреки продължителните дъждове, завърши изненадващо 1:1. Много по-младият отбор на “Болярки” оказа здрава съпротива и измъкна точката в самия край на мача.
Гостенките започнаха по-активно и на два пъти нацелиха гредите зад Радостина Калчева, като вратарката на “Болярки” също имаше добри намеси. В 21-ата минута обаче Велина Константинова с диагонален удар вкара за 0:1. “Болярки” изнесоха играта напред и два пъти Теодора Христова отправи удари, минали над целта. Веднага след почивката Христова направи двойно с Лора Петрова и излезе на чиста позиция, но пропусна да вкара.
За НСА добри възможности имаше пред Валентина Господинова и Нели Атанасова. В последните секунди на мача вратарката на НСА не се намеси добре при пряк свободен удар и Лора Петрова с точен удар изравни – 1:1.
“От дълги години НСА не е губил точки, изключително съм доволен от представянето ни, имахме дори шансове за нещо повече”, коментира треньорът Валентин Витанов.
“Болярки”: Колчева, Таймо, Петрова, Йорданова, Георгиева (88 Андреева), Заструг, Радкова, Иванова, Моева, Владимирова, Златкова.