“Болярки” от 0:2 до 86-ата минута до драматична победа с 3:2

Публикувано на вт, 29 мар. 2016
365 четения

Великотърновските “Болярки” извоюваха драматична победа с 3:2 в поредния 11-и кръг на първенството на “А” група при жените срещу “Севлиево лейдис”, като губеха с 0:2 до 86-ата минута. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов приеха на стадион “Ивайло” предпоследния “Севлиево лейдис”, но предварително бе ясно, че мачът няма да е лесен заради отсъствието на основни състезателки в “Болярки” поради контузии и заболявания, а съперникът напоследък бе подсилен. Севлиевки дори дойдоха с агитка, която бурно подкрепяше своите.
От самото начало великотърновки овладяха половината на гостите, но рядко стигаха до голова възможност. Вместо това в 20-ата минута при един корнер за гостите Елена Луканова с глава вкара за 0:1. В 32-ата минута Велизара Владимирова навлезе отдясно и стреля, но ударът ѝ бе блокиран. Малко след това при центриране отдясно Даяна Георгиева с глава стреля в аут. В самия край на полувремето Тодорка Тодорова центрира от корнер, но вратарката боксира.
Нищо не се промени и през втората част. Действията на “Болярки” стигаха до наказателното поле на гостенките, но липсваше завършващ пас и удар. Още по-сложно стана в 61-ата минута, когато след колективна грешка се стигна до фаул и бившата “болярка” Моника Симеонова изсипа топката над вратарката Ана Николова – 0:2. Домакините натиснаха, но така и нямаха точен удар до 86-ата минута, когато Лора Петрова направи рейд в пеналта и намери Тодорка Тодорова, която с хубав плътен удар в ъгъла намали – 1:2. Това окрили домакините и още след центъра последва нова атака, при която Даяна Георгиева с техничен удар изравни резултата.
Играта стана доста наелектризирана, като не липсваха остри влизания и реплики, а гостенките бавеха играта. В 90-ата минута обаче опитната им вратарка сгреши, като пресрещна и събори в пеналта Найме Джикелова, което донесе дузпа и червен картон. Наложи се в игра да влиза резервната вратарка, а от бялата точка Лора Петрова с хладнокръвен удар в левия ъгъл донесе победата с 3:2, предизвика бурна радост за великотърновки.
“Болярки”: Ана Николова, Полина Таймо, Тодорка Тодорова, Лора Петрова, Даяна Георгиева, Велизара Владимирова, Недрет Заструг, Тодорка Йорданова, Румяна Новакова, Габриела Иванова, Милена Андреева (Радостина Рашева, Симона Стоянова, Мирела Моева, Дженифър Радкова, Найме Джикелова).
След мача тимът на “Болярки” се снима с новите си красиви анцузи, с които девойките се сдобиха след поредния жест на приятели на клуба. Те са подарени от Иван и Йордан Пъргавелови, собственици на склад за зеленчуци в Елена. От клуба специално им благодариха за подкрепата.