“Болярки” биха варненки с два гола на Лора Петрова

Публикувано на вт, 26 апр. 2016
331 четения

Победа с 2:0 бе най-малкото, което футболистките на “Болярки” взеха в домакинството си срещу ЖФК “Варна” в мач от поредния 15-и кръг на първенството на “А” група при жените. Мачът се игра под непрекъснат проливен дъжд на стадион “Ивайло”. Дебют на вратата направи албанката Аниеза Попа, която в момента учи във Великотърновския университет.
Още до почивката великотърновки имаха пълно превъзходство, но направиха много пропуски. За 20 минути Лора Петрова можеше да вкара поне три гола. Най-напред капитанката на домакините не успя да засече топката във вратарското поле на варненки след пас на Полина Таймо. След това открадна топката от бранителка и излезе сама срещу вратарката Дарина Николова, но би слабо. В 20-ата минута пък Даяна Георгиева ѝ сложи топката на главата и последва изстрел в центъра на вратата.
Лора Петрова се реабилитира в 23-ата минута, като след корнер шутира от границата на наказателното поле, топката тупна лошо пред Николова и спря в мрежата зад нея – 1:0. После Даяна Георгиева стреля над напречната греда.
И след почивката последваха пропуски – Даяна Георгиева стреля в аут, после пак тя нанесе плътен удар, отразен от вратарката. В 62-ата минута Лора Петрова шутира, Николова отби топката, а след това отрази и добавката на Даяна Георгиева. В 76-ата минута Лора Петрова вкара за 2:0, останала сама срещу варненската вратарка. До края се запомниха пропуски на Лора Петрова, Велизара Владимирова и Теодора Йорданова.
“Болярки”: Попа, Златкова, Новакова, Георгиева, Иванова, Радкова, Андреева, Петрова, Джикелова (46 Йорданова, 89 Драганова), Моева (58 Владимирова), Таймо.