“Болярки” биха с 2:0 “Берое”, куп пропуски след почивката

Публикувано на вт, 20 сеп. 2016
194 четения

Втора поредна победа в първенството на “А” група при жените взеха футболистките на “Болярки”, които надделяха на стадион “Ивайло” над “Берое” (Ст. Загора) с 2:0. Особено категорично бе превъзходството им през второто полувреме, когато вкараха двата си гола, удариха три греди и направиха куп пропуски. Това 2:0 бе и най-малкото, с което се отърваха старозагорки.
Горещото време затрудни и двата отбора, особено през първата част, когато положенията не бяха много. В 15-ата минута Лора Петрова направи двойно подаване със Звезделина Георгиева и прати топката в мрежата, но още преди удара бе маркирана засада. Много хубаво бе отиграването на Лора в 26-ата минута, когато технично спря топката на гърди и стреля, но вратарката успя да спаси. Отново тя до почивката отправи един прехвърлящ удар, но излязъл в аут, както и един удар с глава до гредата.
За гостенките най-добрата възможност бе в 34-ата минута, когато далечен прехвърлящ удар на Силвия Кефалова бе уловен от вратарката Радостина Калчева.
Втората част започна с непрекъснати атаки на “Болярки”. В 47-ата минута отново Лора Петрова бе намерена непокрита, но от чиста позиция би над гредата. Силно включване като резерва направи Теодора Йорданова, която раздвижи играта по десния фланг. В 51-ата минута тя бе изведена и стреля силно в напречната греда, а отскочилата от голлинията топка бе вкарана в мрежата от Лора Петрова – 1:0. Капитанът на “Болярки” имаше още две чисти възможности, но първо стреля до десния стълб, а после пропусна да засече топката пред самата голлиния.
Последваха още две греди за великотърновки – първо Даяна Георгиева стреля в левия стълб, после същото стори с удар от воле и Лора Петрова. Гостенките от “Берое” бяха дошли само с една смяна, но още с влизането си Румяна Петкова се контузи и съперникът остана в намален състав.
До края въпросът бе колко още гола ще отнесат старозагорки. В 72-ата минута отново Лора Петрова бе изведена от Даяна Георгиева и с шут под плонжа на вратарката удвои резултата – 2:0. После Теодора Йорданова стреля с глава, но вратарката Соня Йорданова изби с плонж, а в 76-ата минута удар на Мирела Моева също бе спасен.
“Болярки”: Радостина Калчева, Велизара Владимирова, Венка Драганова, Милена Андреева, Габриела Иванова, Даяна Георгиева, Тодорка Златкова, Звезделина Георгиева, Мирела Йорданова, Мирела Моева, Лора Петрова (Найме Джикелова, Габриела Христова, Недрет Заструг, Румяна Новакова, Симона Стоянова, Теодора Йорданова).