“А” областна група – “Янтра” (ПТ) с важна победа над сухиндолци

Публикувано на вт, 24 Ное. 2015
266 четения

Важна победа с 2:0 над “Лозен” (Сухиндол) взе “Янтра” (Полски Тръмбеш) в отложения 8-и кръг от елитната областна група. Гостите започнаха силно, но в 41-ата минута Калоян Илиев засече центриране с глава от ъглов удар за 1:0. Вратарят на гостите Ивелин Бонев пази силно, но в 73-ата минута Кристиян Костадинов реши всичко с втори гол.
Така “Янтра” (ПТ) е първи с 3 точки аванс пред “Левски” (Стражица), но в следващия отложен кръг през уикенда гостуват точно в Стражица.
“Лато” (Алеково) би с 5:2 “Левски” (Лясковец). Пламен Петков изведе гостите напред още в 5-ата минута, но Иван Иванов с ефектен гол изравни, а в 44-ата минута обърна нещата до 2:1. Тихомир Иванов увеличи на 3:1, но отново Пламен Петков намали на 3:2. В 65-ата минута Тихомир Иванов обаче засече точно подаване от фланга, а в края Емил Матов оформи победата на 5:2.
Мариян Генов и Емил Горанов вкараха по два гола в Царевец, където домакините от “Изгрев-95” отстъпиха с 2:3 на “Ресен 2012”. Емил Горанов откри с прехвърлящ удар, но веднага след това Мариян Генов изравни от дузпа. В 55-ата минута отново Горанов изведе своите напред след пас на Валентин Ангелов, но Илиян Димитров върна гола за 2:2. Страхотен удар на Мариян Генов отдалеч донесе победата на гостите в 85-ата минута.
“Чумерна” завърши 1:1 с “Ботев” (Дебелец), но заради ремонта на стадиона в Елена домакини бяха дебелчани. Още в 5-ата минута, Тодор Колев бе изведен сам срещу вратаря Петко Ганчев и би край него за 1:0. Еленчани обаче изравниха с гол на Пламен Нотев след центриране от корнер, а през втората част нови голове не паднаха.