“А” областна елитна група – “Ресен-2012” с категорично 6:2 над стражичани

Публикувано на ср, 13 май 2015
246 четения

Водачът в “А” областна група “Ресен-2012” взе категорична победа с 6:2 над “Левски” (Стражица). Гостите първи поведоха в 26-ата минута, когато Борислав Иванов се разписа за 0:1. Ресенчани обаче наложиха пълен обрат. Мариян Генов изравни с удар от дъгата на пеналта, а после вкара за 2:1 след пробив и подаване на Любослав Димитров. Президентът на клуба лично се разписа за 3:1 с диагонален удар. Четвъртото попадение бе дело на Детелин Кирвиков, който прати топката в стражишката врата след центриране от корнер. Динко Дерменджиев бе точен за 5:1. Резервата Павлин Цачев първо нацели гредата, а после с далечен удар наниза шестия гол за ресенчани. После домакините намалиха темпото и дадоха шанс на “Левски” за няколко атаки, при една от които топката срещна гредата, а в 90-ата минута Станимир Иванов оформи и крайното 6:2.
“Чумерна” се наложи с 5:1 като гост на “Земеделец” (Козловец), като хеттрик наниза Пламен Панайотов. Още в 4-ата минута той откри с диагонален удар отляво. Пак той в 38-ата минута удвои, но този път след атака отдясно. Веднага след почивката домакините върнаха интригата, след като Йордан Василев намали при ъглов удар.
Еленчани обаче натиснаха и Георги Донев вкара за 1:3 след пас на Светослав Бонев. Четвъртия гол вкара Лъчезар Русев, а отново той подаде на Пламен Панайотов за крайното 1:5.
“Ботев” (Дебелец) грабна успех с 4:2 в Царевец над местния “Изгрев”. В 30-ата минута Даниел Димитров откри за дебелчани, прехвърляйки вратаря с глава. Симеон Иванов удвои с нов прехвърлящ удар до почивката. След нея домакините натиснаха и Емил Горанов от наказателен удар намали резултата. В 66-ата минута двата тима останаха с човек по-малко, след като Ангел Ангелов и Симеон Иванов получиха червени картони за стълкновение.
Дебелчани също получиха дузпа и Венци Йорданов вкара за 1:3. В самия край на мача Даниел Димитров покачи на 1:4, а в добавеното време отново Горанов бе точен за 2:4.
“Лозен” (Сухиндол) пък победи “Янтра” (Полски Тръмбеш) с 4:0. Приключилият участие в първенството “Лайтс” загуби служебно с 0:3 от “Левски” (Лясковец). В класирането води убедително “Ресен-2012” с 46 точки, пред “Лайтс” с 37, “Лозен” с 31 и други.