“Атлетика 2012” с два медала при младежите

Публикувано на чт, 12 юли 2018
144 четения

Състезателите на СК “Атлетика 2012” спечелиха два медала в държавния шампионат по лека атлетика за момичета и момчета под 16 години. На Националния стадион “Васил Левски” в София отличия извоюваха Христина Бурмова и Светослав Ботев. Тя стана трета в многобоя с актив от 297 точки, а Светослав е също трети на 400 метра гладко бягане с време 55,06 секунди и пети на 800 м. Никол Николаева финишира четвърта на 400 метра с резултат 65,13 секунди. Станислав Рашков стана шести във финала на 1500 метра, на 800 м е девети, а Павлин Павлов зае шесто място на многобой. Щафетата 4х100 м на момчета от великотърновския клуб се подреди шеста. Треньорката Людмила Георгиева благодари на състезателите за сериозното отношение в подготовката и за представянето през целия сезон.