“АП-спорт” с 2 златни медала от турнир “Самарско знаме”

Публикувано на чт, 16 февр. 2017
109 четения

Двама състезатели на “АП-спорт” спечелиха отличия от републиканския турнир по спортна стрелба “Самарско знаме” в Стара Загора. При мъжете на 60 изстрела пневматичен пистолет Николай Колев се класира на първо място с резултат 565 точки. При жените на пневматичен пистолет (40 изстрела) златото спечели Росица Илова с 347 т. Съотборникът им в “АП-спорт” Мартин Драгомиров остана на една точка от призовата тройка на турнир купа “Стрелба” във Варна. Драгомиров записа 550 т. на пневматичен пистолет, което му отреди четвърто място. Междувременно трима представители на “АП-спорт” взеха участие във втори контролен старт за покриване на нормативи за международни състезания. Николай Колев бе най-точен при мъжете на пистолет с 563 т. При жените на пушка Виктория Иванчева е трета с 412 т., колкото има и втората Нели Танева от “Тракия”. Съотборничката ѝ Петя Луканова е четвърта с 410.1 т.