“Алексите” удариха с 4:1 в Самоводене

Публикувано на ср, 20 мар. 2013
235 четения

Категорична победа с 4:1 взе в Самоводене срещу местния едноименен тим водачът в “Б” регионалната група “Алекс ОК” (Шемшево). И двата отбора имаха проблеми с отсъстващи играчи, като при гостите от Шемшево ги нямаше петима титуляри. Въпреки отсъствието им отборът направи много силно първо полувреме и дръпна с 0:3.
Още в началото Александър Апостолов откри резултата с хубав далечен удар. После Танер Халилов покачи на 0:2, след като топката рикошира и във вратаря на самоводчани. До почивката Георги Димов наниза и трети гол, като надскочи във въздуха двама защитници в спор за висока топка, отбита преди това от вратаря. През второто полувреме “Самоводене” намали на 1:3, но Мирослав Каралеев премина трима защитници и стреля неспасяемо – 1:4. Пропуски за “Алекс ОК” направи авторът на първия гол Апостолов.
В предишната си контрола тимът от Шемшево разби с 8:3 юношите, родени 1997 г., на “Етър 1924”. В тази проверка младите момчета във виолетово поведоха с 2:0, но още до почивката “алексите” обърнаха до 2:3, а после добавиха и още пет гола. Днес е последната контрола на “Алекс ОК” преди старта – гостуване на “Локомотив” в Горна Оряховица.