“Академик” (Свищов) свали “Червен бряг” от второто място

Публикувано на вт, 26 мар. 2013
213 четения

“Академик” (Свищов) спечели дербито на 12-ия кръг от Северозападната “В” група, побеждавайки у дома “Червен бряг” с 1:0. Победното попадение реализира Десислав Русев от дузпа.
Успехът изкачи “студентите” на втората позиция в класирането и на практика отказа “Червен бряг” от преследване на лидера “Локомотив” (Мездра). Сега разликата между “Академик” и водача е 6 точки, като на 12 май предстои дерби в Свищов.
Напрегнат и доста интересен мач сътвориха двата отбора, но действията се развиваха предимно в централната част на терена. Головите ситуации бяха по-малко от пръстите на едната ръка. Кулминацията бе в 32-ата минута, когато играч на домакините бе съборен в наказателното поле и реферът Георги Давидов отсъди логичната дузпа. От бялата точка Десислав Русев не сгреши – 1:0.
Домакините можеха да затвърдят победата си още през първото полувреме с втори гол. Малко след попадението на Русев, Делян Димитров отправи опасен удар, но отбивайки се от гредата, топката не пожела да влезе в мрежата зад Николай Христов.
Гостите имаха само една добра възможност да изравнят резултата. В началото на второто полувреме централният им нападател Стефан Христов стреля опасно, но на сантиметри от външната страна на вратата. До края “Академик” уверено удържа преднината си.
“Академик”: Ив. Иванов, Бънов, Ганев, Цолов, Пл. Ангелов, Димитров, Цветков, Методиев, Борисов (88 Михайлов), Чанов (72 Тафраджийски), Русев (85 Систов).