“Академик” с чудесна победа над “Мизия”

Публикувано на вт, 16 май 2017
111 четения

Свищовският “Академик” се върна на победния ход, като спря черната серия от загуби. След 7 поредни поражения подмладеният тим на “студентите” взе класическа победа с 3:0 над новака “Мизия” (Кнежа).
Домакините имаха превес през по-голямата част от мача и наложиха волята си. Резултата откри в 20-ата минута Стефан Гинчев, който прати топката в мрежата на гостите за 1:0. Интригата се запази до средата на втората част, когато с два гола Кристиян Иванов реши всичко в мача. Той се разписа в 75-ата минута, а осем минути по-късно оформи крайното 3:0.
За последно “Академик” бе печелил на 12 март, когато стигна до 2:0 срещу “Първа атомна”. После възпитаниците на треньора Евгени Маринов допуснаха седем поредни загуби, а още в един кръг почиваха. След успеха в неделя те заемат деветото място във временното класиране. Утре в междинния 27-и кръг свищовлии гостуват на “Трявна”, а в неделя имат домакинство срещу “Ком” (Берковица).
Останалите резултати: “Партизан” – “Севлиево” 1:1, “Бдин” – “Кариана” 2:0, “Литекс” – “Трявна” 6:1, “Янтра” – “Ком” 8:2, “Ювентус” – “Вихър” 2:2, “Първа атомна” – “Павликени” 2:0. Води “Литекс” с 65 точки, следван от “Кариана” с 58.