“Академик” отстъпи в Севлиево

Публикувано на вт, 11 окт. 2016
115 четения

Свищовският “Академик” допусна втората си загуба в първенството, като отстъпи на един от силните отбори през настоящото първенство “Севлиево”. Възпитаниците на треньора Боби Борисов загубиха гостуването си с минималното 2:1, въпреки че водеха в резултата.
Отново Ивайло Дангуров записа името си сред голмайсторите, като изведе “студентите” напред в резултата в 22-ата минута – 0:1. Гостите обаче не успяха дълго да задържат преднината си и при една от севлиевските атаки Любомир Иванов в 31-ата минута успя да изравни. Всичко се реши малко след почивката, когато в 55-ата минута бившият играч на “Етър” Павлин Иванов наниза втори гол за домакините, а до края на мача нови попадения така и не паднаха.
“Академик” заема шеста позиция във временното класиране с 12 точки, а в следващия кръг на 16 октомври приема лидера в първенството “Кариана” (Ерден), който в неделя би и “Литекс” с 1:0 и води убедително с осем победи и едно реми.