“Академик” обърна “Бдин” в мач с два червени картона

Публикувано на вт, 20 сеп. 2016
171 четения

В оспорван мач свищовлии взеха победа с 2:1 над “Бдин”, който завърши мача с девет души. Видинчани откриха резултата в началото на първото полувреме, като Янек Кирилов се разписа с глава, засичайки центриране от фланга. В отговор Стефан Гинчев нацели гредата на бранената от гостите врата от свободен удар, а след това остана сам срещу вратаря им, който обаче спаси. След бурното начало последва равностойна битка почти без голови положения до почивката.
След паузата в игра за домакините влезе треньорът им Борислав Борисов, който сложи необходимия ред в средата на терена. Негово подаване изведе Стефан Гинчев срещу стража на “Бдин” и нападателят бе спрян с нарушение, донесло наказателен удар на “студентите”. От бялата точка Иван Ганев бе точен и 1:1. Попадението изнерви гостите и Ивайло Иванов обиди рефера Станислав Ставров, което му донесе червен картон. Ветеранът Стефан Трайков стреля технично в ъгъла за 2:1, правейки обрата пълен. Нов изблик на нерви донесе втори червен картон на видинчани, като този път към съблекалните се отправи Александър Соколов, а скоро след това на трибуните бе изпратен и треньорът на гостите Робърт Петров.
“Академик”: Христов, Ганев, Ангелов, Трайков, Георгиев, Михайлов (75 Бърканичков), Каравелов, Маринов (63 Петров), Дангуров (46 Борисов), Гинчев.