“Академик” игра добре, но загуби в Дряново

Публикувано на вт, 12 окт. 2021
62 четения

Свищовският “Академик” направи равностоен мач като гост на “Локомотив” (Дряново), но отстъпи с 2:0 с голове след почивката. Първата част не донесе попадения, като центриранията пред вратите не донесоха голове.
“Академик” започна добре втората част. Още в 48-та минута след центриране от корнер Николай Банов стреля, но защитник изби пред голлинията. В ответната атака обаче избита от вратаря Владимиров топка бе довкарана от Николай Георгиев, но правилно голът бе отменен поради засада. Малко след това “студентите” поискаха след едно центриране отдясно дузпа за игра с ръка, но реферът прецени, че няма основание за такава. За дряновци пък след подаване отляво Станислав Иванов от чиста позиция стреля над вратата.
В 56-ата минута след атака отдясно Николай Банов отблизо откри за домакините – 1:0. Свищовлии погледнаха смело напред и имаха няколко възможности да изравнят. Вместо това обаче в 89-ата минута “Локомотив” окончателно реши мача. След центриране от корнер капитанът Константин Йорданов от воле едва не скъса мрежата за крайното 2:0.