Трима състезатели на ТК “Хемус” (Г. Оряховица) участваха в Европейско първенство по пумсе като част от националния отбор на България. Румен Димитров зае седмо място в индивидуалната надпревара при мъжете до 50 г. Йордан Добрев също има 7-мо място на двойка с Виктория Векова и е осми в индивидуалната надпревара при мъжете над 17 г. в дисциплината фрийстайл. Мартина Димитрова изигра силно индивидуално при девойките, но грешка във второто изпълнение попречи за класиране на 1/2 финал в конкуренцията на 26 девойки от цяла Европа.
В Инсбрук (Австрия) 28 държави примериха сили. Паралелно се проведе и първото Европейско първенство за хора с увреждания, в което участваха 10 държави. В двата турнира участваха над 500 състезатели. България участва с национален отбор от 12 състезатели.
Водачи на отбора бяха треньорите Бисер Христов и Румен Димитров. Световната централа на таекуондо обяви, че през ноември 2024 г. ще се проведе Световното първенство в Хонконг.
Анатоли ПЕТРОВ