Трима 15-годишни играха за “Павликени” при победата над дубъла на “Ботев” (Вр)

Публикувано на вт, 9 апр. 2024
83 четения

ОФК “Павликени” спечели с 2:1 срещу дублиращия отбор на “Ботев” (Враца) в срещата от 22-рия кръг на Северозападната Трета лига. На стадион “Ганчо Панов” за домакините играха три 15-годишни момчета, на които старши треньорът Димо Атанасов дава шанс при мъжете.

Преди почивката павликенчани бяха по-атакуващият тим на терена, но пропуснаха две-три възможности да поведат в резултата. След нея играта бе равностойна и първи до попадение стигнаха младите врачани, като точен за 0:1 бе Митко Панов. В 66-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Пламен Илиев, която гостите оспориха. Това обаче не попречи на Стефан Гинчев да изравни с точен удар от бялата точка. Георги Христов реализира с глава победното попадение за 2:1 в 78-та минута, засичайки центриране на Йордан Йорданов.

С успеха павликенчани събраха 23 точки и са на осма позиция, а “Ботев 2” е последен с 16 т.