Тони Маречков донесе победа на “Янтра” (ПТ) над “Павликени”

Публикувано на пн, 26 февр. 2024
89 четения

С гол на Тони Маречков три минути преди края “Янтра” (Полски Тръмбеш) измъкна победа с 3:2 над “Павликени” в местното дерби. Двата отбора направиха много оспорван мач, в който обаче преди почивката тръмбешчани имаха превес.
Те започнаха силно и още в 5-ата минута Любомир Генчев ги изведе напред. Четвърт час по-късно съотборникът му Емилиян Ангелов уцели гредата, а в 30-ата минута същото стори и опитният Тихомир Антонов. Именно той удвои аванса на “Янтра” с попадение в 50-ата минута.
Павликенчани не се предадоха и в 62-та Стефан Гинчев върна интригата – 2:1. Гостуващият тим обаче игра около половин час с намален състав, защото Андрей Петров беше отстранен с червен картон. В 73-та минута Ивайло Велчев изравни за 2:2. Три минути преди края Тони Маречков реализира победното попадение и донесе победата на “Янтра”.
“Янтра”: Радослав Рашков, Исмаил Мастънов, Тихомир Антонов, Християн Кожухаров, Янислав Илиев, Момчил Кузманов, Александър Божуранов, Емилиян Ангелов, Любомир Генчев, Тони Маречков, Марио Балъков.
“Павликени”: Иван Георгиев, Андрей Петров, Даниел Йорданов, Георги Христов, Ивайло Велчев, Тодор Чирпанов, Йордан Йорданов, Емил Цончев, Ерик Почански, Мартин Ботев, Стефан Гинчев.