Тинко Банабаков стана Спортист № 1 на В. Търново

Публикувано на ср, 19 Дек. 2012
285 четения

Състезателят на Боксов клуб “Ивайло” Тинко Банабаков бе избран за Спортист № 1 на В. Търново за 2012 г. Той спечели първото място в анкетата на Община В. Търново със 120 т., като изпревари минимално заелата второто място Цветомира Пандова от клуб “Ча-на” с актив от 117.9 т.

Банабаков получи красива статуетка, грамота и парична премия от 1200 лв. от зам.-кмета Снежана Данева на церемония в Общината днес. Тинко е държавен шампион за младежи, носител на купата на България, втори за купата на България за мъже и има второ място на международния турнир “Ахмет Комер”, както и участие на световното в Ереван.

Спортист № 2 стана световната шампионка по муай тай в кат. 51 кг и държавна шампионка по кик бокс Цветомира Пандова. Нейният актив обаче бе намален с 0.9 защото е представител на неолимпийски спорт. Тя получи премия от 700 лв. Трети е автомобилният пилот Емил Денев с 88.2 т. – втори на Рали България в N8, с първи места на рали Сливен и рали Твърдица. Емил Денев дари своята премия от 400 лв. на заелите от 5 до 10 място при подрастващите – Рафаил Вачев, Тодор Киров, Виктория Николова, Апостол Атанасов и Димитър Дамянов.

Треньор № 1 на В. Търново за 2012 г. стана Йонка Генчева – наставник на хандбалния “Етър-64”, която надделя само с един глас над Светла Йорданова (треньор по шахмат).

Спортист № 1 за юноши и девойки пък стана Емил Стефанов от ШК “Етър”, който е държавен шампион до 14 г. и с 3-4 място на първенството на Европейския съюз до 14 г. в Австрия.