Тимът на “Юнак” (Мерданя) затрудни максимално “Алекс ОК” (Шемшево)

Публикувано на ср, 15 май 2013
232 четения

Драматична победа с 2:1 взе лидерът в “Б” регионалната група “Алекс ОК”, на когото гостуващият “Юнак” (Мерданя) показа, че няма предварителни фаворити и аутсайдери и всеки мач трябва да се играе концентрирано и на пълни обороти.
В 16-ата минута Иван Стефанов получи пас по фланга и откри – 0:1 в полза на “Юнак”. “Алексите” веднага вдигнаха темпото, но срещнаха организиран отбор, който се прибра в половината си и контраатакуваше при всяка възможност.
Все пак при първата си атака след почивката домакините успяха да изравнят с попадение на Георги Цветков, който насочи топката до гредата за 1:1. Домакините вдигнаха още оборотите, но гол така и не падаше. Наложи се в игра да влизат опитните Тихомир Тодоров и Йордан Грозданов, които успокоиха младите си съотборници и това в крайна сметка им донесе успех. При поредната атака в 89-ата минута Георги Георгиев отклони топката в мрежата на гостите – 2:1 и поредна победа.
Още резултати: Кесарево – Самоводене 3:1, Обединение – Вардим 0:3, Димча – Д. Оряховица 2:2.