Тихомир Иванов спечели бронзов медал на висок скок на Балканиадата в Румъния

Публикувано на ср, 29 юни 2016
183 четения

Лекоатлетът Тихомир Иванов спечели бронзово отличие на първенството на полуострова в Питещи (Румъния). Състезателят на “Свилоза” (Свищов) скочи 220 см, но от втори опит, и така раздели бронзовото отличие със сърбина Молош Тодошиевич. Иванов пропусна 223 см и отиде направо на 226, но не сполучи.
Шампион с 223 см стана Василиос Константино от Гърция, който минаваше височините от първи опит. Втори се класира сънародникът му Костас Баниотис, също с 223. Преди седмица Тихомир Иванов се справи с олимпийския норматив от 229 см, а преди това ще провери формата си на европейското в Амстердам.
Първенството пропусна Моника Георгиева, която по същото време завоюва златен медал в маратона на Стара Загора на малка дистанция – 10.5 км. Атлетката на “Локомотив 2010” (Горна Оряховица) пробяга разстоянието за 42:20 минути. Великотърновката Анита Кръстева се подреди трета на полумаратона при жени. Възпитаничката на Свилен Митрофанов спря хронометрите на 1:30:48 ч.