Свищовлийката Галя Иванова стана европейска шампионка по самбо

Публикувано на вт, 21 май 2013
144 четения

Галя Иванова спечели първи златен медал за България от европейското първенство по самбо и бойно самбо, което се провежда в италианския град Крема. Свищовлийката е родена през 1995 г. и е най-младата състезателка в националния отбор, който включва петима мъже и шест жени. Галя Иванова стана европейска шампионка в кат. 48 кг. Състезателки от Русия, Украйна, Беларус, Италия, Франция, Русия и България си оспорваха отличията в най-леката категория.
Иванова постигна 2 победи по пътя към финала. В спора за златото тя надигра титулуваната рускиня Елена Бондарева, която е с 10 г. по-голяма от нея. Европейската титла е най-големият успех в кариерата на Галя Иванова. Тя прави невероятен сезон и с представянето си през последните 3 месеца показа, че е сред най-универсалните спортисти. До момента има 2 златни и 1 сребърен медал от републикански първенства по самбо и сребърни медали от държавните първенства по сумо и джудо т.г.