Свилен Митрофанов с два златни медала от държавното първенство за ветерани

Публикувано на пт, 29 юни 2018
216 четения

Поредните си отличия от първенство по лека атлетика за ветерани спечели Свилен Митрофанов. Великотърновският атлет извоюва два златни медала в държавния шампионат, провел се в Пловдив. За него първенството в града на тепетата бе 17-о поред за ветерани.
Свилен Митрофанов участва във възрастовата група мъже-50. Треньорът на лекоатлетите от СК “Браун тим” победи в спринтовете на 100 и 200 метра.
“Стана сравнително добро състезание. Непредвидени летни неразположения намалиха резултатите, но се надявам да успея да покажа нивото на подготовката си на Балканиадата през септември в Словения”, коментира Свилен Митрофанов.
В последната Балканиада по лека атлетика в зала за ветерани, провела се в Белград, великотърновският треньор и състезател спечели на 60 метра и 200 метра и се окичи със сребро с националната щафета на 4х200 метра. Само от участия в Балкански игри Митрофанов до момента има 33 медала, от които 8 златни, 15 сребърни и 10 бронзови.