Стефания Димитрова е шампион на България по ски ориентиране на средна дистанция

Публикувано на вт, 31 ян. 2017
293 четения

Стефания Димитрова стана най-добре представилата се спортистка на държавното първенство по ски ориентиране, провело се в курорта Боровец. Състезателката на “Браун Тим” завоюва два златни и три сребърни отличия в петте старта в елита. В последната дисциплина – средна дистанция, с дължина 5 км, Стефания по безапелационен начин завоюва златото при жените, спирайки хронометрите на 38:19 минути. Шампионката изпревари с близо 8 мин. втората Антоанета Дяксова от клуб “Карлък” (Смолян). Бронзов медал спечели еленчанката Наталия Димитрова, която се състезава за “Академик” (Варна). Кристина Василева от “Браун Тим” е седма, съотборничките ѝ Кристиана Гецова и Цветомила Кадиева са съответно дванадесета и тринадесета. Братът на Стефания – Станимир Беломъжев, направи хеттрик от шампионски титли, след като взе златото и на средна дистанция при мъжете. Николай Димитров спечели трети сребърен медал индивидуално от първенството. Брат му Иван Димитров е трети. В десятката влязоха още двама състезатели на “Браун Тим”. Пламен Местански е шести, Христо Тодоров девети. Вицешампионка на България при Жени-50, които се състезаваха на 1.8 км, стана Снежана Кадиева. Съотборникът ѝ в “Браун Тим” Димитър Димитров взе бронз при Мъже-45, Димитър Евгениев е шести. При Мъже-20 Венцислав Гуглев е пети. При най-малките момчета до 12 г. Димитър Димитров- младши е четвърти, като 61 секунди го разделиха от място сред призьорите. При щафетите “Браун Тим” завоюва сребро и бронз. Женската щафета в състав Кристияна Гецова, Кристина Василева и Стефания Димитрова (най- бърза на трети пост) се класира на второ място. Втората женска щафета, представена от Снежана Кадиева, Марияна Агова и Цветомила Кадиева, е седма от 12 тима. Мъжете на “Браун Тим” се класираха на трето място, като едва 15 секунди ги разделиха от тима на “Узана”, заел второ място. За великотърновци се състезаваха Иван Димитров, Пламен Местанки и Николай Димитров. Други две щафети на “Браун Тим” са десети и единадесети в конкуренцията на 17 отбора. При 16-годишните юноши, Станислав Йорданов, Мартин Гугучков и Николай Генов от “Браун Тим” са четвърти.