Стефан Петков със сребро и бронз от балканското първенство по карате за мъже

Публикувано на пт, 31 мар. 2017
224 четения

Най-добрият български каратист Стефан Петков стана балкански вицешампион по карате за мъже. На първенството в Сърбия състезателят на годжу карате клуб “Алеко” спечели сребърен медал на кумите в категория -75 кг. Свищовлията завоюва и бронзово отличие в отборното на кумите при мъжете. България завърши на шесто място в комплексното класиране по медали. Преди Балканското първенство отборът на “Алеко” участва на международен турнир “Никон”, от който спечели 5 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала и е четвърти в комплексното класиране. Стефан Петков завоюва големия приз, след като стана победител в опън категорията при мъжете на кумите, надделявайки на финала над съотборника си Тихомир Тодоров. Златни медали при момичета до 14 г. спечелиха Кристиана Цветанова на ката и Мая Александрова на кумите в кат. -45 кг. Цветанова, Александрова и Ева Миланова са победителки в отборното на ката при момичета до 13 г. Захари Николов спечели златен медал на кумите в кат.+40 кг при момчета до 12 г. С бронзови отличия се завърнаха Мартин Златев при кадетите на кумите в кат.-57 кг и Кристина Цветанова на кумите в кат.-45 кг при момичета до 14 г. В събота в Свищов ще се проведе третото издание на Международна купа по карате “Алеко 2017”, организиран от Годжу карате клуб “Алеко”. Състезанието ще пропусне Стефан Петков, който от 31 март до 2 април ще участва в Карате 1 Премиер лига в Дубай. Петков вече записа 4 победи в лигата през този сезон, като 3 от тях взе през януари в Париж, а една през март в Ротердам. Във временното класиране на Премиер лигата Стефан Петков е 32-ри със 175 т. от 196 участника.