Стефан Петков с успешен дебют на “Карате 1 Премиер лига – Париж 2017”

Публикувано на чт, 2 мар. 2017
294 четения

С три победи приключи участието си в първия турнир “Карате 1 Премиер лига – Париж 2017” българският национал Стефан Петков. Състезанието се проведе във френската столица, при общо участие на 1235 спортисти от 75 нации. В категорията на Стефан Петков до 75 кг в дисциплината кумите се състезаваха 140 каратеки. За свищовлията това бе дебютно състезание от такъв висок ранг. Трите победи донесоха на Петков 175 точки, които го изкачват до 345 място в световната ранглиста WKF, в конкуренцията на 1335 състезатели в категорията. В Париж участва и българската националка Александра Стублева, която също спечели три победи. Вторият турнир от “Карате 1 Премиер Лига” ще се проведе в Ротердам (Холандия) от 17 до 19 март.