Силвия Дънекова и Митко Ценов са първи в международен крос “Ивайло”

Публикувано на пн, 25 мар. 2013
704 четения

Призьорите в крос “Ивайло” при мъжете.

Над 150 лекоатлети от България, Сърбия, Македония и Румъния взеха участие в 31-ото издание на международен лекоатлетически крос “Ивайло”, който се проведе в събота на “Света гора”. Състезанието бе възстановено след 6-годишно прекъсване и се организира под патронажа на Община Велико Търново. Победителка при жените, които се състезаваха на 6000 метра, стана Силвия Дънекова (Нови пазар). Участничката на Европейското първенство в зала в Гьотеборг изпревари с около 60 метра втората Милка Михайлова (“Вирен” – Мездра). На трето място изненадващо се класира девойката Маринела Нинева (“Локомотив” – Дряново). При мъжете победител стана европейският вицешампион за юноши по крос-кънтри Митко Ценов. Състезателят на “Атлет” (Мездра) се откъсна от основните си преследвачи Иван Попов и Шабан Мустафа от “Шампион” (Сунгурларе) по време на шестата от общо 10-те обиколки, всяка с дължина 1000 метра. Свищовлията Попов и Мустафа бягаха рамо до рамо до началото на последната обиколка, когато Иван предприе атака и финишира втори. Призьорите при мъжете и жените бяха наградени от 8-кратния победител в крос “Ивайло” змс Евгени Игнатов. Освен медали и предметни награди те получиха съответно 200, 160 и 140 лв. Победители при юноши и девойки младша възраст станаха Деница Методиева (“Искър 2010” – Роман) и Нягол Няголов (“Атлетик” – Тервел). Втори в тази възраст се подреди ориентировачът от “Браун тим” Димитър Дамянов. При девойките старша възраст победителка на 4000 метра стана Моника Георгиева от “Локомотив- 2010” (Г. Оряховица). При юношите първи финишира Николай Цветанков (“Б. Мулешков” – Панагюрище). Във възрастовата група момичета и момчета под 16 години на първо място се класираха Тодор Кънев (“Атлет” – Карнобат) и Наталия Иванова (“Атлетик-90” – Луковит). Повече от 130 участника стартираха в масовия общински пробег, който се проведе паралелно с международния крос. Сред участниците бяха общинският съветник Йордан Грозданов, който финишира четвърти при мъже 50-60 г. и Йордан Дурчев, главен експерт в дирекция “Образование, младежки дейности и спорт”, намерил място в призовата шестица в своята възрастова група.
Горнооряховката Марина Димитрова бе най-бърза при жени 20-40 г. На второ място се нареди състезателката на клуб “Атлетик-91” Елмира Пановска. Антония Русева от Г. Оряховица е трета. При ветерани 50 -60 г. на първо място се класира Серьожа Кючуков, следван от Ангел Трифонов от В. Търново. Йордан Тошев от Г.Оряховица е победител при мъже 40-50 г., Ангел Ангелов от В. Търново е трети. Костадин Кисьов от София финишира първи при мъже 20-40 г. При юноши старша възраст Ангел Илиев е първи, а Васил Рачев втори. Даниел Кожухаров от Г. Оряховица победи при младша възраст. След него завършиха Явор Паскалев и Росен Бахчеванов. Пенка Костадинова от Г. Оряховица е първа при девойки младша възраст. Светлин Иванов и Калина Калева от Г. Оряховица са първенци при 14-15-годишните участници, Александър Александров и Силвия Кръстева заеха първо място при момчета и момичета 12-13 г.
10-годишният Томи Димитров от клуб “Локомотив-55” получи специална награда за най-млад участник. Кристиян Велушев от “Атлетик-91” пък бе отличен за най-перспективен състезател. Призьорите в масовия общински пробег бяха наградени от старши експерт в дирекция “Образование, младежки дейности и спорт” Георги Давидов и от Снежина Михова, директор на спортното училище във В. Търново.
Всички състезатели, класирани до 6 място, получиха медали, грамоти и предметни награди – маратонки, клинове и спортна екипировка.