Северна “Б” областна група: Дами ръководиха мача в Б. Сливово

Публикувано на ср, 11 Ное. 2015
198 четения

“Спортист” (Върбовка) оглави класирането в Северната “Б” областна група, като би с 1:0 при гостуването си в Българско Сливово. Мачът бе ръководен от три дами от великотърновската съдийска колегия – Галя Ечева, Гергана Ангелова и Ренета Димитрова.
Единственият гол падна още в 10-ата минута, когато Милен Мърев се оказа най- съобразителен сред куп от играчи в наказателното поле на домакините.
“Светкавица” (Михалци) завърши 1:1 с “Удар” (Бяла черква). След поредица от пропуски и пред двете врати дойде 44-тата минута, в която ветеранът на домакините Енчо Силистралиев бе спрян с нарушение в наказателното поле на “Удар” и арбитърът посочи бялата точка. От нея Станислав Костадинов бе безапелационен за 1:0. В 72- ата минута Владимир Дечев излезе на позиция и с отмерен удар вкара за 1:1.
“Морава” разби “Овча могила” с 3:0. Хеттрик наниза Ангел Ангелов, който откри още в началото на мача, в 20-ата минута с глава удвои резултата, а малко след почивката се откъсна сам срещу вратаря и оформи класическата победа.
Най-голямата победа в кръга бе в Масларево, където “Устрем” разби с 11:1 “Бъдеще” (Бутово). Гостите дойдоха само с 11 души, а след почивката останаха и десет… Любчо Митов рано откри, но веднага след това Станчо Димитров изравни – 1:1. Домакините се развихриха и до края на полувремето добавиха три гола чрез Любчо Митов, Даниел Димитров и Захари Михайлов. След почивката те нанизаха още цели шест гола, дело на Любчо Митов (още три), Ангел Иванов, Борислав Костадинов и Николай Папазов.