С три гола след почивката “Академик” обърна “Локомотив 1927” в Дряново

Публикувано на вт, 28 авг. 2018
135 четения

Втора победа като гост записаха възпитаниците на треньора Евгени Маринов в Северозападна Трета лига. Свищовският “Академик” гостува в Дряново на местния “Локомотив 1927” и спечелиха с 3:1. Три голови възможности пропуснаха в началото на срещата футболистите на “Академик” и скоро бяха наказани. Станислев Генчев подаде удобна топка на Димитър Динев и той от границата на наказателното поле с майсторско изпълнение откри резултата 1:0. До почивката свищовлии опитаха да стигнат до изравняване, но въпреки териториалния си превес не успяха да намерят път към вратата на “Локомотив”. През второто полувреме гостите показаха отлична физическа подготовка и стигнаха до пълен обрат. В 55- ата минута Сонер намери добре Пламен Петков, който с плътен удар по тревата изравни 1:1. Двамата бяха замесени и при втория гол за “студентите”, но с разменени роли. В 63-ата минута Павел Петков асистира към Сонер. Нападателят излезе срещу вратаря на домакините под ъгъл и стреля край вратаря за 1:2. Малко по-късно Костадин Цветанов изпълни ъглов удар, Пламен Илиев с глава засече добре топката и я прати във вратата за 1:3. До края “Академик” имаше още възможности да стигне до гол, като най-изгодната пропусна Сонер.
“Момчетата играха на очакваната скорост, пресираха добре съперника и заслужено спечелихме мача. Не им се сърдя за пропуските, млади са още, важното е, че играят с желание и хъс, борят се и показват хубави неща на терана”, сподели старши треньорът на свищовлии Евгени Маринов. Втората победа на “студентите” ги прати на 6-ото място във временното класиране. Дряновци са десети с актив от три точки след успех на старта и две поредни загуби.