Радослав Димитров втори на мемориал “Хаджипетров” в Бургас

Публикувано на ср, 16 мар. 2016
231 четения

85 състезатели, сред които 3 гросмайстори, 5 международни майстори и един мм за жени, взеха участие в Осмия мемориал “Хаджипетров” в Бургас. В турнир А играха шахматистите с Ело над 2250, а турнир Б бе отворен. Шахматистите се състезаваха по кръговата система в 7 кръга с контрола за игра 50 минути на състезател за партия с добавени по 10 сек. на ход.
Международният майстор Радослав Димитров беше поставен под № 1 в схемата по ело коефицент с 2494 т. Великотърновецът стартира със загуби от мм Валентин Панбукчиян и фм Диан Димов, но след това взе 4.5 т. от 5 партии и се класира на второ място. Радослав записа победи над гм Мариян Петров, мм Атанас Димитров, мм Сашо Николов и Павел Янев и направи реми с победителя фм Вячеслав Тиличеев от Русия. Тиличеев спечели турнир А с актив от 5.5 т. В оупън турнира победител стана Ростислав Раев с 6 т.