Радослав Димитров спечели турнира в Арбанаси

Публикувано на ср, 17 авг. 2016
200 четения

Великотърновецът Радослав Димитров спечели турнира по ускорен шах в Арбанаси. 28 състезатели от клубове от Шумен, Търговище, Разград, В. Търново, както и от Русия, Англия и Италия, взеха участие в традиционния турнир по повод на празника Голяма Богородица. Надпреварата с контрола 30 минути на партия се проведе под патронажа на кмета Тошо Кръстев. Плътният състав на участниците, както и фактът, че състезанието се проведе на открито, допринесоха за превръщането му в истински шахматен празник.
Международният майстор Радослав Димитров финишира с 6.5 т. от 7 партии. Единствено мм Павел Димитров успя да направи реми с победителя. Павел се класира на второ място с 6 т., като пропусна да спечели партията си с майстора на древната игра Сергей Новиков поради липса на време за реализация. На трето място се подреди международният съдия по шах Николай Йорданов с 5 т., който в пряк спор надделя над Новиков, останал четвърти. Полк. Атанас Атанасов е пети. Кмс Феликс Харизанов взе приз за най-добър ветеран, най-добре представил се търновски шахматист е Янаки Лазаров. При дамите наградата грабна Румяна Цанова. Най-добре играещ шах журналист бе Борислав Костов, който спечели при аматьорите, а Иван Калчев е първи от “парковите” състезатели.