Радослав Димитров спечели купата на кмета

Публикувано на ср, 28 мар. 2018
370 четения

Международният майстор Радослав Димитров спечели шахматния турнир за купата на кмета на община Велико Търново. Общо 15 състезатели се включиха в надпреварата.
Турнирът бе по ускорен шах – 15 минути на състезател, и протече в седем кръга. Мм Радослав Димитров зае първото място с актив от 6 точки. Неговият брат Павел Димитров, също международен майстор, е втори с 5.5 точки. Трима шахматисти с равен актив разделиха третото място – това са кмс Пламен Кънчев, мс Димитър Цеков и инж. Даниел Димитров. Шеста е Радост Радкова, която е и най-добре класиралият се млад състезател.
Другите две индивидуални награди станаха притежание на мс Иван Илийков и Атанас Атанасов. Купите и медалите бяха осигурени от Община Велико Търново.