Радослав Димитров се класира за финала по шахмат за мъже

Публикувано на чт, 21 февр. 2013
423 четения

34 шахматисти участваха на полуфинала на държавното индивидуално първенство по шахмат за мъже, проведено в Пловдив. Участниците премериха сили в девет кръга по швейцарската система.
Първото място при мъжете спечели младият международен майстор Тихомир Янев СКШ “Локомотив” (Пловдив) с актив от 6,5 т. Второ-седмо място с по 6 точки разделиха шестима състезатели.
Първият допълнителен показател – “перформънс” или “ниво на постижение”, подреди на втора позиция международния майстор Радослав Димитров. Състезателят на шахматен клуб “Булмекс” (Велико Търново) доби право на участие във финала на държавното индивидуално първенство за мъже, който ще се проведе в Банкя от 16 до 25 април.
Радослав победи Йордан Николов, Боил Банов, фм Кирил Бадев и мм Велислав Куков, ремизира с международните майстори Петър Арнаудов и Тихомир Янев, с гросмайстор Милко Попчев, с Борислав Иванов и загуби единствено от мм Спас Кожухаров.
Освен международните майстори Янев и Димитров за финала се класираха още мм Ивайло Енчев, мм Спас Кожухаров, Марио Вутов и мм Петър Арнаудов.
От 23 февруари във Велико Търново Радослав Димитров ще защитава титлата си от м.г. на държавното индивидуално първенство за младежи до 20 години по класически шахмат. Шампионът придобива директно право на участие на световното първенство, което тази година ще се проведе в Турция.