Присъдиха служебна победа на “Интернационал” срещу “Илстрой” заради нередовно участие на Нико Петров

Публикувано на пт, 20 ян. 2017
370 четения

Служебна победа с 3:0 бе присъдена на “Интернационал” (Елена) срещу “Илстрой” (Раданово) от СТК към ЗС на БФС, съобщи секретарят Игор Бакьов. Мачът между двата тима в зимния турнир в ДКС “В. Левски” бе завършил 2:1 за радановчани. Причината е нередовно участие на бившия етърец Нико Петров, който игра за “Илстрой” и дори отбеляза втория гол. Включването му е нарушение на правилата на турнира, в който нямат право да играят футболисти, картотекирани в отбори от Първа или Втора професионална лига за сезон 2016/2017 г. През есента Николай Петров е бил състезател на ФК “Царско село” (София).
“Няма място” и “Джулюнчани” не успяха да си отбележат гол в група “А” и завършиха 0:0. “Амфора” (Драганово) надделя с 6:3 над “Долапчиеви”. Пет гола за победителите заби Димитър Кушев, с което постави индивидуален рекорд по резултатност до момента в турнира, веднъж се разписа и Димитър Димитров. За “Долпачиеви” точни бяха Танер Халилов на два пъти и Йордан Димитров.
“Яна-1” (Ресен) продължи победната си серия в група “Б” и грабна трета победа – 4:2 срещу “Ив комерс”. Головете вкараха бившите етърци Николай Николаев, Цветомир Додуров, Венцислав Йорданов и Димитър Байдаков, а за горнооряховци се разписаха Цветан Илиев и Марин Бешев. “Яна-1” има вече 9 точки и със сигурност продължава напред.
“Янтра-1” (Драганово) пък би с 3:1 “Мастър Пик”. Чак в края на първата част Деян Ганев и Мартин Димитров направиха 2:0, но Йордан Иванов веднага намали и върна интригата. В 26-ата минута Деян Бораджиев реши мача и подсигури първата победа на “Янтра-1”.