Пламен Гезенчов трети на десетобой

Публикувано на пт, 22 юни 2018
157 четения

Пореден медал от първенство по лека атлетика спечелиха представителите на “Атлетика-2012” (Велико Търново). Пламен Гезенчов се класира на трето място в дисциплината десетобой на националния шампионат за юноши и девойки старша възраст (под 20 години), провел се в София. Възпитаникът на Людмила Георгиева постигна резултат от 4339 точки. На 100 метра Гезенчов даде второ време – 11.47 секунди, като преди него финишира само шампионът Жулиен Монев от “Сливен”. Втори резултат великотърновският атлет даде още на 400 метра – 55.11 сек., и в хвърлянето на диск – 27.25 метра, като преди него отново бе само Монев.
Съотборничката му Дияна Консулова е пета в дисциплината седмобой с резултат 3083 точки. В скока на височина тя записа личен резултат от 160 см, който бе и най-доброто постижение в дисциплината при седмобойките. Димитър Филипов е осми в дисциплината 3000 м бягане с препятствия с време 10.53.96 минути.
Най-добро класиране от състезателите на “Локомотив-55” на първенството постигна Калина Калева. Тя е шеста на 1500 м, Александра Атанасова е девета. Георги Арсов е осми при юношите на същата дистанция, а при девойките на гюле Петра Христова се подреди девета.