Павликенчани отстъпиха на “Янтра” (Габрово)

Публикувано на вт, 31 юли 2018
151 четения

ОФК “Павликени” загуби с 1:3 у дома от габровския “Янтра”. Дебют с гол за гостите направи новото попълнение Стефан Гинчев. Нападателят е от Павликени, а до лятото бе футболист на свищовския “Академик”.
Гостите откриха още в 14-ата минута с попадение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Кръстев, като Стефан Иванов превърна наказателния удар в гол. “Павликени” успя да изравни в 30-ата минута с хубава атака, донесла центриране на Никола Какамъков и гол на Атанас Ингилизов за 1:1. Секунди по-късно “Янтра” обаче отново излезе напред. Тодор Чирпанов изведе чудесно Калоян Калчев зад защитата и той преодоля вратаря за 1:2.
През втората част Димитър Тодоров направи доста смени, което промени ритъма. В 56-ата минута халфът на домакините Цветомир Додуров изпусна нервите си и набързо си заработи жълт и червен картони. Четвърт час преди края с хубав изстрел от ъгъла на пеналта Стефан Гинчев откри головата си сметка в състава на габровци за крайното 1:3.
Следващата контрола на ОФК “Павликени” е в четвъртък срещу “Янтра” в Полски Тръмбеш, а в събота отборът ще бъде представен пред собствена публика от 17:30 ч. срещу “Чавдар” (Троян).