Павел Димитров спечели международния турнир по ускорен шахмат за купа “Абритус”

Публикувано на вт, 15 авг. 2017
142 четения

Международните майстори по шахмат Павел и Радослав Димитрови завършиха сред призьорите в 24-ото издание на международния турнир по ускорен шахмат за купа “Абритус” в Разград. В турнира се включиха общо 74 състезатели от България, Турция, Гърция и Русия. Сред участниците личаха 2 гросмайстори, 7 международни майстори, 4 Фиде майстори, както и шампиони на страната в различни възрасти. Павел Димитров оглави крайното класиране с актив от 6 точки след изиграването на седем кръга по швейцарската система с контрола за игра от по 20 минути на състезател и добавяне на по 10 секунди на ход.
За победата си състезателят на ШК “Булмекс” получи парична награда от 300 лева.
Второто място зае гросмайстор Красимир Русев с 5.5 точки, а трети със същия актив, но с по-лоши допълнителни показатели, завърши Радослав Димитров, който бе премиран със 150 лв. Нургюл Салимова беше най-добра при жените с 5.0 точки, с което зае деветата позиция в общото класиране.