Отлично представяне на Димитър Митов в кръг от Балканския шампионат по мотоциклетизъм

Публикувано на чт, 30 юни 2016
184 четения

Президентът на мотоклуб “Боляри” Димитър Митов записа поредното си силно състезание през сезона. През отминалия уикенд той се класира трети в “Кралския клас” – Супербайк 1000 сс, в кръг от балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта. Състезанието се проведе на писта в близост до Букурещ, като в същинското състезание мотоциклетистите завъртяха 14 обиколки при много висока температура. 25 пилоти стартираха в клас Супербайк 1000 сс, а великотърновецът тръгна от четвърта позиция. С много силно каране на своето BMW Митов се придвижи с едно място напред, като преди него финишираха само един от най-бързите пилоти в Европа Роберт Мурешан и румънският му сънародник Каталин Казаку, ексбалкански първенец. В битката за тройката участва и временният водач в класирането в класа – Красимир Кънчев, но отпадна по време на надпреварата. С взетите точки Димитър Митов излезе на второ място във временното класиране в “Кралския клас” и в оставащите два кръга в Гърция ще се постарае да го запази. Великотърновецът няма шанс за върха, тъй като заради повреда на мотоциклета си не стартира в два от кръговете. Надеждите му са след отличното представяне на Балканското първенство да получи подкрепа от още спомоществователи, която да му позволи да кара в Европейския шампионат.