ОФК “Павликени” с шеста поредна загуба

Публикувано на вт, 14 Ное. 2023
87 четения

“Павликени” загуби с 0:3 у дома от “Вихър” (Славяново), което бе шеста поредна загуба за отбора. В последните си 6 мача павликенчани са допуснали 19 гола в мрежата си, като са вкарали само един.
Герой на мача бе Цветан Петров от славяновци, който се отличи с два гола и една асистенция. Домакините наложиха натиск в началото, но така и не стигнаха до попадение. Вместо това в 31-та минута при едно центриране на Петров от фаул капитанът Жулиен Бенков откри резултата – 0:1.
Сполучливото изпълнение на заученото положение даде криле на славяновския тим. Цветан Петров окончателно премахна интригата за няколко минути в средата на втората част. В 65-ата минута той принуди Атанас Фиданин да сгреши, отне му топката и удвои, а пет минути по-късно при идентично положение оформи крайното 0:3.
“Павликени” е на осмо място в класирането с 14 точки, в последния есенен кръг гостува на “Партизан” (Червен бряг).