Нито едно реми и дузпи на осминафиналите

Публикувано на пн, 1 февр. 2016
237 четения

Днес са четвъртфиналните мачове от зимния турнир

Интересни мачове гледа публиката в осминафиналите на зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”. Първият четвъртфиналист стана “Gang Bang”, който победи с 4:2 “Продължаваме напред”. Йордан Димитров вкара за 0:1, но до почивката Димитър Цонев вкара два гола и обърна резултата, а малко по-късно покачи и на 3:1. Цветомир Додуров окончателно реши нещата с четвърти гол, преди Йордан Димитров да оформи крайното 4:2.
“Лайтс” трудно преодоля коравия отбор на “Водстрой”. Единственият гол в мача падна в 20-ата минута, когато Владимир Атанасов се разписа и донесе победата на “Лайтс”. Така днес от 20 ч. в четвъртфинал играят “Gang Bang” и “Лайтс”.
В долната част на схемата се оформи не по-малко интересен четвъртфинал “Яна-1” (Ресен) – “Амфора” (Драганово). Ресенчани надделяха над “Ветеран турист” драматично със 7:5 в мач с цели 12 гола. С хеттрик се отличи Венцислав Йорданов. “Яна-1” дръпна с 4:0, но “туристите” започнаха да топят разликата. От 6:3 се стигна до минималното 6:5 за ресенчани, но в 40-ата минута В. Йорданов уби интригата със седми гол.
Пълно превъзходство имаше “Амфора” (Драганово) срещу “Геги трейд” и спечели с 4:0, като наниза по две попадения през двете полувремена. Калоян Илиев вкара два гола в 12-ата и 18-ата минута, Стефан Николов направи аванса класически, а в 35-ата минута Емрах Шабан бе точен за 4:0. Четвъртфиналът “Яна-1” (Ресен) – “Амфора” (Драганово) е в понеделник от 17:00 ч.
“Севлиево” също продължи напред, като надви с 2:1 “Ресторанти Бианко”. Севлиевци като цяло превъзхождаха и още в началото Добри Петров откри, а в 7-ата минута Павлин Иванов направи 2:0. Тимът имаше и още положения, но вратарят на “Ресторанти Бианко” се намесваше добре. Чест прави на великотърновци, че не се предадоха и до края търсиха промяната. Удар на Ивелин Борисов бе спасен от вратаря, а Борислав Иванов успя да намали на 2:1, но това бе всичко в мача.
Най-малко голове в осминафиналите паднаха в мача “Янтра” (Драганово) – “Тоти транс” – само едно попадение. Двата тима показаха бърз футбол, но не и много положения. Най-хубавата комбинация бе в 24-ата минута след корнер и тя донесе единствения гол, дело на Георги Георгиев за “Янтра”. До края “Тоти транс” натисна и имаше две-три възможности, но не успя да изравни. Днес от 19 ч. е четвъртфиналът “Севлиево” – “Янтра” (Драганово).
“Тера трак” сериозно вдигна качеството в следващия мач, като разби с 6:1 “Брайтън”. Тодор Чирпанов с далечен изненадващ удар откри в 6-ата минута, а малко след това с идентично изпълнение нацели гредата. До почивката още два гола наниза Илиян Димитров след хубави комбинации. “Брайтън” нацели гредата, но последваха нови два гола за отбора на Тихомир Тодоров, вкарани от Илиян Димитров и Цветелин Борисов. Отборът им също удари греда, а съперникът, чиято игра раздвижи Пламен Нотев, намали на 5:1 чрез Анатоли Александров. До края обаче Илиян Димитров наниза и четвъртото си попадение, с което излезе втори при стрелците с 11 гола след своя съотборник Георги Колев (12 г.), който не игра поради контузия.
В последния осминафинал “Долапчиеви” удариха с 4:1 “Няма смисъл”. Хеттрик вкара Виктор Джуров, а един добави Танер Халилов. За съперника почетен гол вкара Никола Костов. На 1/4 финала днес от 18:00 ч. играят “Тера трак” – “Долапчиеви”.